W porównaniu z europejskimi, amerykańskimi, czy nawet japońskimi markami samochodów, Hyundai wydaje się przedsiębiorstwem młodym. Druga połowa lat sześćdziesiątych to okres, kiedy stabilizowały się pozycje rynkowe renomowanych marek powstałych pół wieku wcześniej. Pomimo ogromnej konkurencji samochodom Hyundai udało się nie tylko przetrwać na rynku, ale także stać się jednym z liderów branży motoryzacyjnej. Popularność aut sygnowanych charakterystycznym „H” wciąż rośnie, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Oznacza to również spory wybór aut używanych Hyundai.
Hyundai to pierwsza firma motoryzacyjna powstała w Korei Południowej. Początkowo samochody marki produkowane były w ramach przedsiębiorstwa Hyundai Engineering and Construction zajmującego się (jak sama nazwa wskazuje) operowaniem w branży budowlanej. Powoli stawało się ono typowym południowokoreańskim Czebolem, czyli konglomeratem operującym w wielu, niejednokrotnie bardzo od siebie różnych branżach. W takich warunkach pierwszy model marki – Hyundai Cortina, pojawił się pod koniec lat sześćdziesiątych. Był to samochód budowany na licencji Forda. Doświadczenia z tej współpracy zostały wykorzystane do stworzenia własnych aut. I tak już w latach siedemdziesiątych pojawił się model Hyundai Pony, który został nie tylko wprowadzony na rynek wewnętrzny, ale był również eksportowany do Europy. W pierwszych dekadach działalności marki nie udawało się jednak Koreańczykom wytrzymać konkurencji ze strony firm europejskich, amerykańskich, czy też japońskich. Lepsze czasy dla Hyundaia nastały pod koniec ubiegłego stulecia. Na rynek europejski trafiały wtedy głównie modele projektowane specjalnie z myślą o nim. Samochody Hyundai zaczęły nosić jednolite oznaczenia z literą „i” na początku oraz liczbą (na przykład: i20, i40). Aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp Hyundaia do europejskiego rynku, powstało centrum rozwojowe marki w Niemczech oraz fabryki na Słowacji, oraz w Czechach. Sytuacja ekonomiczna firmy jest na tyle dobra, że Hyundai przejął pakiet kontroli akcji swojego koreańskiego konkurenta – Kia Motors, tworząc jeden z największych konglomeratów motoryzacyjnych na rynku. Jednym z kierunków rozwoju marki jest zielona energia i odejście od silników spalinowych na rzecz ogniw elektrycznych, czy nawet modeli zasilanych wodorem. Aktualnie Hyundai jest, obok Toyoty, liderem w rozwoju samochodów napędzanych silnikami elektrycznymi.
Ciągłe doskonalenie oraz dbałość o rozwój sprawiają, że auta używane Hyundai są łakomym kąskiem dla nabywców. Przystępne cenowo, a przy tym dobrze wyposażone stanowią doskonałą alternatywę dla często znacznie droższych, samochodów konkurencji. Dla osób poszukujących aut używanych Hyundaie stanowią bramę do wyposażenia premium przy atrakcyjnej cenie zarówno samego pojazdu, jak i części zamiennych. Bogata oferta Samochodów używanych Hyundai znajduje się w naszych salonach samochodowych PAPIS w Poznaniu oraz okolicach. Oferowane u nas pojazdy używane i poleasingowe są zawsze w doskonałym stanie technicznym i zapewnią lata bezproblemowego użytkowania.