Kto może skorzystać z leasingu konsumenckiego?
Leasing samochodowy większości osób kojarzy się tylko z ofertą, które jest skierowana dla firmy, czyli przedsiębiorców. Warto wiedzieć, że tego typu leasing, może otrzymać także klient indywidualny, który nie posiada własnej działalności. Określa się go mianem leasingu konsumenckiego. W tym artykule chcielibyśmy dokładniej przyjrzeć się temu zjawisku, a także przybliżyć Wam zalety tej formy finansowania wymarzonego samochodu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałem!
Dlaczego warto wziąć samochód w leasing?
Zanim przejdziemy do przedstawienia zalet, które wynikają z wzięcie samochodu w leasing, przyjrzyjmy się bliżej samej procedurze. Leasing, jak już wspominaliśmy, jest formą finansowania pojazdu i polega na tym, że konkretna instytucja finansowa, kupuje samochód wybrany przez klienta, a następnie odpłatnie użycza go klientowi. Przez cały okres trwania umowy, właścicielem pojazdu jest właśnie ta instytucja. Najczęściej działa to tak, że początkowo klient jest zobowiązany do wpłaty określonego kapitału. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie mają dostatecznej sumy, aby od razu kupić wymarzony samochód, a są w stanie spłacać go w określonych przez instytucję finansową ratach. Co więcej, po całkowitym okresie spłaty, klient może odkupić pojazd za naprawdę atrakcyjną stawkę. Jest to również o tyle dobre rozwiązanie, że w momencie, gdy klient nie ma już możliwości spłacania auta, pozostawia je instytucji, która nie jest stratna, a on nie pozostaje z długami. Najczęściej z tego typu rozwiązania korzystają firmy, które chcą wykorzystywać samochód do celów służbowych. Co więcej, mogą one włączyć część raty odsetkowej do kosztów uzyskania przychodu. Nie dotyczy to jednak tylko firm! Również klienci indywidualni mogą skorzystać z tego typu rozwiązania. Jak? Czytaj dalej!
Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać leasing konsumencki na wymarzone auto?
Coraz więcej firm leasingowych wprowadza tzw. leasing konsumencki, w którym każda osoba prywatna, nie prowadząca działalności gospodarczej, może dokonać takiego zakupu „na kredyt”. Polega to na zawarciu umowy, w której leasingodawca zobowiązuje się do zakupu samochodu, a leasingobiorca po jego otrzymaniu, korzysta z niego i w zamian opłaca regularnie wcześniej ustalone raty. Warto zauważyć, że leasing to nie kupno, a jedynie możliwość użytkowania pojazdu. Dopiero po zakończeniu umowy z leasingodawcą, istnieje możliwość wykupienia auta lub odstąpienia od tego prawa, o czym również już wcześniej wspominaliśmy. Zwracamy także uwagę na to, że w razie kradzieży lub całkowitej szkody samochodu, leasingodawca może zażądać natychmiastowego spłacenia wszystkich pozostałych rat. Może być to naprawdę duża kwota, dlatego warto zabezpieczyć się poprzez zakup stosownego ubezpieczenia.
Jeżeli jesteś zainteresowany leasingiem lub ubezpieczeniem samochodu, to koniecznie sprawdź atrakcyjną ofertą PAPIS, w której znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz!