Szwedzkie przedsiębiorstwo motoryzacyjne, które kojarzy się przede wszystkim z bezpieczeństwem i niezawodnością. Niemal stuletnia historia firmy pokazuje, że na produkty o odpowiedniej jakości zawsze znajdzie się popyt. Co sprawiło, że zarówno samochody nowe, jak i auta używane marki Volvo tak dobrze się sprzedają? Warto w tym celu prześledzić historię tego przedsiębiorstwa od jego początków w późnych latach dwudziestych dwudziestego wieku do współczesności. Wnioski powinny nasunąć się same.
Pierwsze samochody pod nazwą Volvo (co po szwedzku oznacza „obracać się”) zaczęły być produkowane w 1927 roku w Hisingen w Szwecji. Celem przyświecającym twórcom tej marki było wyprodukowanie samochodu, który będzie dostosowany do panujących w Szwecji warunków jazdy. Musiał być on niezawodny oraz bezpieczny. Marka rozwijała się dynamicznie przez dekady, otwierając nowe fabryki i przejmując inne firmy specjalizujące się w produkcji samochodów. W końcu jednak to ona została przejęta przez światowego potentata: Ford Motor Company. Pod koniec pierwszej dekady dwudziestego pierwszego wieku Ford został zmuszony do sprzedaży swoich udziałów w Volvo. Kupcem zostało chińskie przedsiębiorstwo Zhejiang Geely Holding Group Company Limited. Od tego czasu marka cały czas zyskuje na wartości oraz rozbudowuje sieć swoich fabryk.
Jako że od narodzin marki jej twórcom przyświecała idea stworzenia pojazdu nowoczesnego i bezpiecznego, nie można zapomnieć o innowacjach, które Ford wdrożył do światowej motoryzacji. Już w 1929 roku w fabrycznie produkowanym modelu Volvo zamontowano hydrauliczne hamulce. W 1956 roku, w modelu Amazon, pierwszy raz w historii zastosowano w masowo produkowanym modelu samochodu trzypunktowe pasy bezpieczeństwa. Model 144 produkowany od 1966 roku posiadał hamulce tarczowe na wszystkich kołach oraz pasy bezpieczeństwa również na tylnych siedzeniach. Novum stanowiły również kontrolowane strefy zgniotu. Volvo kontynuuje te tradycje, poddając każdy model rygorystycznym testom bezpieczeństwa. Ma to oczywiście również wpływ na wartość samochodu zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Auta używane Volvo nie są może tak popularne na polskim rynku, jak powinny, jednakże dzięki temu łatwiej znaleźć to, czego szukamy.
Niezawodność, precyzja wykonania, nietuzinkowy design – te cechy charakteryzują szwedzkie auta. Testowane w trudnych warunkach atmosferycznych oraz podczas rygorystycznych testów zderzeniowych są gwarancją bezpieczeństwa, oraz bezproblemowego użytkowania. Dotyczy to także samochodów używanych Volvo. W poznańskich salonach samochodowych PAPIS sprzedawane są wyłącznie egzemplarze w najlepszy stanie technicznym o udokumentowanej historii. Atrakcyjne ceny sprawiają, że opłacalność inwestycji jest jeszcze większa. W zakupie mogą pomóc także nasi doradcy, którzy prócz prezentacji poszczególnych modeli pomogą dobrać odpowiednie ubezpieczenia, a także uzyskają dogodne warunki finansowania zakupu. Zapraszamy do naszych salonów.