Opel to niemiecka marka samochodów, która przez swoją ponad stupięćdziesięcioletnią historię jest jedną z najstarszych marek samochodów. Jest ona wciąż bardzo popularna na całym świecie, a dzięki różnego rodzaju fuzjom i współpracy z wieloma przedsiębiorstwami motoryzacyjnymi na całym świecie charakteryzuje się innowacyjnym podejściem do produkcji samochodów i stawia na ich nowoczesność nie tylko w kwestii wyposażenia, ale także designu. Aby zrozumieć, na czym polega sukces tej marki oraz popularność samochodów używanych Opel najlepiej prześledzić historię tego przedsiębiorstwa.
W latach sześćdziesiątych dziewiętnastego wieku, niemiecki przemysłowiec Adam Opel założył przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją maszyn do szycia. Niedługo potem portfolio jego firmy powiększyło się o produkcję rowerów. Po śmierci założyciela marki, jego spadkobiercy zainteresowali się szybko rozwijającym się przemysłem samochodowym. Pierwsze pojazdy Opel opuściły fabrykę w 1899 roku i były efektem kooperacji z konstruktorem Friedrichem Lutzmannem. Następnym współpracownikiem Oplów, który przyczynił się do wypuszczenia nowego modelu samochodu, był Francuz Alexandrer Darracq. Niedługo potem firma zaczęła również produkować motocykle. Kiedy w roku 1912 spłonęła fabryka maszyn do szycia, skupiono się na produkcji samochodów. Podczas pierwszej wojny światowej z fabryki wyjeżdżały głównie pojazdy ciężarowe, a po zakończeniu działań zbrojnych postanowiono postawić nacisk na produkcję jednośladów – rowerów i motocykli. Produkcja samochodów osobowych, choć nie stanowiła najważniejszej gałęzi działalności firmy, nadal się rozwijała. Pierwszym międzywojennym samochodem Opel był model 8/25PS, który wzorem Forda montowany był na taśmie. Jako jeden z największych producentów aut w Niemczech (z udziałem w rynku wynoszącym ponad jedną trzecią całej jego wartości) Opel zwrócił uwagę zagranicznych przedsiębiorców. Pod koniec lat dwudziestych, pakiet kontrolny marki wykupił amerykański koncern motoryzacyjny General Motors. Olympia, Kadett, Admiral to tylko niektóre modele, które produkował Opel w czasie dwudziestolecia międzywojennego. Podczas drugiej wojny światowej skupiono się na produkcji ciężarówek dla wojska, przez co fabryki marki zostały mocno zniszczone. To, co ocalało, zostało w dużej mierze przekazane ZSRR w ramach reparacji wojennych.
Pomimo wielu niekwestionowanych sukcesów na rynku motoryzacyjnym, Opel w XXI wieku zmagał się z kłopotami finansowymi, które wymusiły na jego wieloletnim właścicielu – General Motors konieczność przemyślenia jego dalszej przyszłości. Po wielu próbach sprzedaży marki (między innymi niemieckiemu rządowi oraz rosyjskiemu bankowi) Opel został przejęty przez francuskiego potentata PSA. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na wprowadzanie na rynek nowych modeli. Obecnie samochody Opel nadal stanowią atrakcyjną ofertę dla kierowców. Dotyczy to również modeli kupowanych „z drugiej ręki”. Auta używane Opel są więc poszukiwane oraz pożądane.
Nowoczesność designu oraz wyposażenia, staranność wykonania, a także przystępność cenowa to cechy, które sprawiają, że samochody używane Opel cieszą się niesłabnącą popularnością. Atrakcyjny wybór aut używanych Opel znajdziesz w naszych salonach PAPIS w Poznaniu i okolicach. Kupno auta w jednym z naszych przedstawicielstw jest gwarancją doskonałego stosunku ceny do jakości. Prócz sprzedaży pojazdów nasi doradcy pomogą również w wyborze najkorzystniejszej formy finansowania zakupu oraz wyboru najlepszego ubezpieczenia komunikacyjnego.